صبح ایران فرهنگ حسن روحانی رئیس جمهور

صبح: ایران فرهنگ حسن روحانی رئیس جمهور بازار امروز ریاست جمهوری میراث فرهنگی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی به پیمان و حقوقی که بدست آورده ایم وفاداریم/ اصحاب فرهنگ و هنر گله های بحقی دارند ، روحانی

رئیس جمهور گفت: اصحاب فرهنگ و هنر نیز گله های بحقی دارند؛ کمبودها را همه با هم باید حل کنیم.

به پیمان و حقوقی که بدست آورده ایم وفاداریم/ اصحاب فرهنگ و هنر گله های بحقی دارند ، روحانی

روحانی: به پیمان و حقوقی که بدست آورده ایم وفاداریم/ اصحاب فرهنگ و هنر گله های بحقی دارند

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور گفت: اصحاب فرهنگ و هنر نیز گله های بحقی دارند؛ کمبودها را همه با هم باید حل کنیم.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی، شامگاه چهارشنبه در دیدار صمیمی با اهالی فرهنگ و هنر با اشاره به اینکه اصحاب فرهنگ و هنر نیز گله های بحقی دارند و کمبودها را همه با هم باید حل کنیم، اظهارداشت: بزرگترین درس رمضان، صبر و صلح، و ایستادگی در برابر پرسشها است.

به پیمان و حقوقی که بدست آورده ایم وفاداریم/ اصحاب فرهنگ و هنر گله های بحقی دارند ، روحانی

روحانی با ابراز خشنودی از حضور در جمع فرهیختگان و اهالی فرهنگ و اصحاب هنر که با زبان قلم و هنر با مردم سخن می گویند، گفت: خداوند در ماه مبارک رمضان انسان را مفتخر به دعوت به کارگاه و باشگاهی می کند که بتواند خود را ساخته و جهت یازده ماه دیگر سال آماده کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه بزرگترین درس ماه مبارک رمضان و بخصوص امشب یعنی شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) جهت ما درس صبر و صلح هست، افزود: همه ماه مبارک رمضان درس ایستادگی، صبر، حوصله و توانمند شدن و دست و پنجه نرم کردن با پرسشها است.

رئیس جمهور گفت: اصحاب فرهنگ و هنر نیز گله های بحقی دارند؛ کمبودها را همه با هم باید حل کنیم.

وی اظهار داشت: همه امامان و پیامبران ما در طول تاریخ تحت فشار بوده، مورد نقد، اعتراض و حتی آزار و اذیت قرار گرفتند، ولی کمتر امامی را در طول تاریخ سراغ داریم که از سوی نزدیک ترین یاران و اصحابش تندترین نقدها و اعتراض ها را شنیده باشد. امام حسن مجتبی(ع) هنگامی که که با دشمن های جنگید به او خرده گرفتند که آیا می جنگد و آن وقت که صلح کرد نیز مورد تند ترین اعتراض ها قرار داده شد که آیا صلح کرده ای. ولی امام حسن مجتبی(ع) نیز همچون ماه میلادش، صبر و استقامت را پیشه کرد تا ما نیز از او بیاموزیم.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه همه ما مردم کشور عزیزمان ایران یک ملت هستیم و در یک سرزمین زندگی کرده و به کشور عزیزمان ایران عزیز علاقه می ورزیم، تصریح کرد: همانطور که همه ملت ها در طول حیات خود با پرسشها و مشکل هایی روبرو هستند ملت کشور عزیزمان ایران نیز پرسشها و مشکل هایی پیش روی خود دارد و دو راه جهت مواجهه با این پرسشها در برابر خود می بیند.

روحانی ادامه داد: یک راه این است که تسلیم پرسشها شویم و راه دیگر آن است که ایستادگی و مقاومت کرده و آنچه را که مطلوب جامعه هست، بسازیم. این بستگی به گزینش ماست که در برابر پرسشها پیچیده اقتصادی ایستاده و با برنامه ریزی جهت حل آنها تلاش کنیم و یا تسلیم شویم.

به پیمان و حقوقی که بدست آورده ایم وفاداریم/ اصحاب فرهنگ و هنر گله های بحقی دارند ، روحانی

رئیس جمهور گفت: همه قدرت های مادی محدود هستند بجز یک قدرت که بسیار توانمند و شکست ناپذیر هست. هرکس در هر مقام و منصبی قدرت و توانمندی های مشخص، معین و محدودی دارد، ولی آن قدرتی که می تواند ادعای پیروزی نهایی و کامل کند، یک ملت متحد و منسجم است که هرگز شکست نخواهد خورد.

وی افزود: چه مدیر جمهور یک کشور و چه ارتش توانمند یک کشور ممکن است در شرایطی شکست بخورند، ولی اگر ملتی متحد و منسجم باشد و بر ایستادگی و مقاومت تکیه کند، هرگز شکست نخواهد خورد؛ ممکن است این ملت در مسیر خود، هزینه و بهای زیادی نیز بپردازد، ولی یک ملت متحد و منسجم، یقیناً پیروز خواهد بود.

رئیس جمهور گفت: اصحاب فرهنگ و هنر نیز گله های بحقی دارند؛ کمبودها را همه با هم باید حل کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به مقاومت ملت عراق در برابر تروریسم، اظهار داشت: اگر ملت عراق در برابر داعش وحشی که به هیچ چیز جز خرافه، خشونت، خون ریزی و آدم کشی باور نداشت، نمی ایستاد، امروز داعشی ها بر عراق مسلط بوده و نه تنها مراکز عبادی و معنوی بلکه همه داشته های این ملت بزرگ را نابود می کردند.

روحانی اضافه کرد: امروز ملت عراق در نتیجه این ایستادگی، پیروز بزرگ منطقه بوده و انتخاباتی شکوهمند را برگزار کردند که نتیجه آن گواه استقلال و ایستادگی این ملت است که نشان دادند تحت تأثیر قدرت های بزرگ نیز قرار نمی گیرند.

به پیمان و حقوقی که بدست آورده ایم وفاداریم/ اصحاب فرهنگ و هنر گله های بحقی دارند ، روحانی

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه همه قبول داریم که با پرسشها متعددی مواجه هستیم، تصریح کرد: هم اصحاب فرهنگ و هنر و هم همه میهمانان دیگری که در زیر این سقف میهمان آنها بودیم، فهرست بلندی از پرسشها را مورد اشاره قرار دادند، ولی پرسش اینجاست که چه کسی باید این پرسشها را حل کند. ایا مدیر جمهور یا دولت به تنهایی می توانند این پرسشها را حل کنند یا اینکه همه باید دست به دست هم دهیم تا بر پرسشها غلبه کنیم.

وی با بیان اینکه اگر باور کنیم که همه باید با هم پرسشها را حل کنیم، پیروزی قطعی از آن ما خواهد بود، چنانکه هنگامی که تصمیم گرفتیم در تولید گندم خودکفا باشیم، توانستیم و امسال سومین سالی است که نه تنها نیاز کشور به گندم در داخل تولید می شود بلکه قادریم بخشی از گندم تولیدی در کشور را نیز صادر کنیم.

رئیس جمهور با طرح این پرسش که امروز کدام نیاز ماست که حل و برطرف آن نیاز به حضور و همکاری اهل فرهنگ دارد، خاطر نشان کرد: امروز در کشور نیاز به سرمایه اجتماعی نیرومند تر، اعتماد زیاد به یکدیگر و امید زیاد به آینده این کشور و ملت بزرگ فردا داریم و این نشانه و نیاز محقق نمی شود، مگر اینکه بزرگترین قدرت کشور، یعنی قدرت فرهنگی با همه توان پا به صحنه بگذارد.

روحانی با اشاره به اینکه امروز در شرایطی هستیم که می بینیم بعضی ابرقدرت ها و کشورهای منطقه در برابر ما سخن ناروا می گویند، گفت: اگر تا دیروز در دعوای ما اکثریت کشورها حق را به ما نمی دادند، امروز اکثریت کشورهای دنیا به جز چند کشور، معترفند و می گویند که حق با کشور عزیزمان ایران است و این افتخاری است که در تاریخ جهت ما ماندگار خواهد شد. ما ملتی هستیم که به پیمان خود احترام می گذاریم و در برابر دولت ما دولتی واقع شده است است که پیمان و امضای خود را زیر پا گذاشته است.

رئیس جمهور ادامه داد: چگونه می توان این دو را با هم مقایسه کرد؛ ملت کشور عزیزمان ایران به عهد خود وفادار بوده، پای حقوقی که به دست آورده هست، ایستاده و در برابر فشارهای ناجوانمردانه، ظالمانه، ناصحیح و علی رغم مقررات بین المللی تسلیم نخواهد شد.

روحانی اظهار داشت: اگر بناست تسلیم نشویم، باید یک ملت منسجم، متحد و شجاع را به دنیا نشان دهیم و صبر، مقاومت، انسجام، هماهنگی و هم صدایی را پیشه کنیم.

رئیس جمهور با طرح این پرسش که در این شرایط چه کسانی می توانند هم صدایی را در جامعه زیاد کنند، تصریح کرد: این کار بیش از هر کس از عهده شما بر می آید که با مردم با هنر و فرهنگ، قلم، تحلیل و کتاب سخن می گویید.

وی با بیان اینکه شما اهالی فرهنگ و هنر نیز به حق از دولت متوقع هستید و حق نیز با شماست، خاطر نشان کرد: کسی نمی تواند منکر شود که با وجود همه تلاش هایی که وزرای فرهنگ ما در دولت های یازدهم و دوازدهم داشتند، همچنان کمبودها و پرسشها وجود دارند، ولی امروز در شرایطی قرار داریم که همانطور که من و دولت من باید سخن شما را بشنویم شما نیز باید نیاز جامعه را بیش از گذشته لمس کرده و جهت تحقق آن تلاش کنید.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت کشور عزیزمان ایران قطعاً در برابر پرسشها آینده پیروز خواهد بود، اظهار داشت: دولت در دو سال گذشته بیش از 50 هزار بنگاه اقتصادی کوچک و بزرگ را یاری کرده و در مسیر تولید قرار داده است.

روحانی افزود: کشاورزان ما در 4 سال گذشته تولید گندم را از سالیانه 4 میلیون تن به 12 میلیون تن رسانده اند و دولت نیز در طول این سال ها قیمت خرید تضمینی گندم را به طور مثال از کیلویی 400 تومان به کیلویی 1300 تومان رسانده است و حتی با وجود پذیرش زیاد کردن 60 تا 70 درصدی یا حتی 100 درصدی تورم طی 4 سال، نمی توانیم باور کنیم کشاورز ما که تولید محصولش 3 برابر شده است و قیمت فروش محصولش نیز 3 برابر شده است همچنان مثل گذشته تحت فشار باشد.

رئیس جمهور تصریح کرد: قبول دارم که فشار در زندگی مردم همچنان وجود دارد، ولی این فشار کاسته شده است و مثل گذشته نیست. در هر حال ملت کشور عزیزمان ایران با کار، تلاش، وحدت و انسجام به نقطه مطلوب خواهد رسید و ماه مبارک رمضان عالی ترین وقت جهت آن است که ببینیم چگونه می توانیم با مقاومت، ایستادگی و ترویج دوستی بر پرسشها غلبه کرده و به نشانه مان برسیم.

پیش از سخنان مدیر جمهور علی نصیریان، ستاره اسکندری، خوش حالی پیروزی و فاطمه معتمد آریا نیز به بیان نظرات خود پرداختند.

استاد علی نصیریان بازیگر سینما و تلویزیون در سخنانی با بیان اینکه استمرار حیات ملت کشور عزیزمان ایران ثمره فرهنگ غنی این ملت است که از گذشته به ما به ارث رسیده هست، گفت: آنچه در آشفته بازار امروز دنیا می تواند فشار موجود بر مردم را کم کردن داده و امید را در دل آنها زنده نگاه دارد، هنر است.

وی افزود: در طول تاریخ بیش از آنکه به داشته های فرهنگی خود اتکاء داشته باشیم به داشته های طبیعی اتکاء کرده ایم و مورد نیاز است از میراث فرهنگی خود به نحو شایسته تری بهره بگیریم.

ستاره اسکندری بازیگر سینما و تئاتر نیز در این مراسم با تقدیر از مدیر جمهور و دولت تدبیر و امید جهت آنکه مجال فعالیت جهت اهالی فرهنگ و هنر در دولت های یازدهم و دوازدهم بیش از گذشته فراهم بوده هست، اظهار داشت: ما با شما عهد کردیم و تلاش کردیم تا به عقب باز نگردیم و امروز با وجود بعضی گله ها و خستگی، هرگز ناامید نبوده و ناامید نخواهیم شد.

شادی پیروزی مدیر انتشارات فرهنگ ایلیا نیز در سخنانی با اشاره به پرسشها حوزه نشر، گفت: وزیر فرهنگ دولت دوازدهم، همواره در دسترس اهل فرهنگ است و گوشی شنوا و صداقتی کمیاب دارد، ولی انتظار داریم توجه بیشتری به حل پرسشها نشر شود. عالی ترین راه حل پرسشها عرصه فرهنگ، یاری گرفتن از اهالی همین حوزه است.

فاطمه معتمد آریا، از بازیگران سینما، تئاتر و تلویزیون نیز با بیان اینکه با بازیگران و صورت های معروف حدود و حریم کار خود را بهتر از هرکسی می شناسیم، گفت: ما بازیگران و صورت های معروف مستقل و توانمندی هستیم که جهت فعالیت، نیاز به حمایت نداریم، ولی انتظار مانع تراشی هم نداریم، رسالت ما ترویج دوستی، وحدت، صلح و همدلی هست؛ فقط خواهان آن هستیم که به ما اعتماد شود تا بتوانیم کارمان را انجام دهیم.

واژه های کلیدی: ایران | فرهنگ | حسن روحانی | رئیس جمهور | بازار امروز | ریاست جمهوری | میراث فرهنگی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog